Projectoproep netwerkevent service-learning

Presenteer jij jouw service-learning vak of project tijdens het netwerkevent van het Vlaams Netwerk voor Service-Learning in het Hoger Onderwijs op 20 maart 2026?

We zijn op zoek naar inspirerende praktijkvoorbeelden waarin de samenwerking tussen de hogeronderwijsinstelling/opleiding en maatschappelijke organisaties en actoren centraal staat.

Projectoproep netwerkevent service-learning

Betekenisvolle samenwerkingen:

bruggen bouwen tussen hoger onderwijs en samenleving

Op vrijdag 20 maart 2026 organiseert het Vlaams Netwerk voor Service-Learning in het Hoger Onderwijs het jaarlijkse service-learning netwerkevent, met als thema ‘Impactvolle samenwerking: bruggen bouwen tussen hoger onderwijs en samenleving’

Inspirerende voorbeelden

Voor dit evenement zijn we op zoek naar inspirerende voorbeelden van service-learning vakken, projecten, onderzoek, getuigenissen, enzovoort, waarin de samenwerking tussen de hogeronderwijsinstelling/opleiding en maatschappelijke organisaties en actoren centraal staat.
We nodigen je van harte uit om de samenwerking in jouw vak, project of onderzoek voor te stellen tijdens ons netwerkevent!

Wil jij je project voorstellen op ons netwerkevent?

Stuur ons een abstract van maximaal één A4 met een korte voorstelling van jouw service-learning vak of project, met nadruk op de samenwerking met maatschappelijke partners. Je kan kiezen uit een van de volgende formats, waarbij je ook studenten en/of partnerorganisaties kan betrekken.

Presentatie: Je geeft een presentatie (eventueel met behulp van een PowerPoint) van 15 à 20 minuten over jouw service-learning project en beantwoordt vragen uit het publiek.

Pitch: Je geeft een korte elevatorpitch van 5 à 10 minuten over jouw project (zonder PowerPoint of met een beperkt aantal slides). Je luistert daarnaast naar de pitches van andere sprekers in jouw sessie en gaat met hen en het publiek in gesprek.

Workshop: Je organiseert een interactieve sessie van ongeveer 1,5 uur voor een beperkt aantal deelnemers.

Practice-boost: Je stelt je eigen service-learning vak of project voor in een presentatie van ongeveer 20 minuten (eventueel met PowerPoint), met daarbij specifieke aandacht voor de struikelblokken en uitdagingen waar je tegenaan loopt. Samen met het publiek maak je een kritische reflectie en denk je na over mogelijke actiepunten.

Thematische denksessie: Je organiseert een interactieve sessie rond een specifiek thema binnen service-learning (bijvoorbeeld evaluatie, duurzaam partnerschap, reflectie). Tijdens deze sessie ga je samen met andere service-learning enthousiastelingen in gesprek om van elkaar te leren.

Stuur je voorstel vóór maandag 1 december naar

Logo Vlaams Netwerk voor Service-Learning in het Hoger Onderwijs

Over het netwerkevent

Wat? Service-learning netwerkevent ‘Betekenisvolle samenwerkingen: bruggen bouwen tussen hoger onderwijs en samenleving’, georganiseerd door het Vlaams Netwerk voor Service-Learning in het Hoger Onderwijs

Wanneer? Vrijdag 20 maart 2026, 9.30-16.00 uur (met aansluitende receptie)

Waar? UHasselt (campus wordt later gecommuniceerd)

Voor wie? Docenten, maatschappelijke partners en studenten betrokken bij service-learning projecten, en iedereen die nieuwsgierig is naar de service-learning pedagogie